• DOLAR
  5,9353
  %-0,01
 • EURO
  6,5659
  %-0,01
 • ALTIN
  298,31
  %0,04
 • BIST
  7,7962
  %0,04
Büyükçekmece sahili sil baştan…

Büyükçekmece sahili sil baştan…

Büyükçekmece Belediyesi-İBB işbirliğiyle Büyükçekmece sahil şeridinde yeniden düzenlemeye gidiyor. Yaz, kış İstanbul’un cazibe ilçelerinden olan Büyükçekmece sahili yıllardır bir işgal görüntüsü veriyor Alkollü restaurantların yaşam alanları ile iç içe olması, sahilin ev hayvanlarını gezdirme alanına dönüşmesi, yürüyüş alanlarının hayvan dışkıları içinde olması vatandaşın tepkilerine neden oluyor. Özellikle kumsaldaki işletmeler vatandaşın denizle olan irtibatını kesmesi vatandaşların […]

Büyükçekmece Belediyesi-İBB işbirliğiyle Büyükçekmece sahil şeridinde yeniden düzenlemeye gidiyor.

Yaz, kış İstanbul’un cazibe ilçelerinden olan Büyükçekmece sahili yıllardır bir işgal görüntüsü veriyor

Alkollü restaurantların yaşam alanları ile iç içe olması, sahilin ev hayvanlarını gezdirme alanına dönüşmesi, yürüyüş alanlarının hayvan dışkıları içinde olması vatandaşın tepkilerine neden oluyor.

Özellikle kumsaldaki işletmeler vatandaşın denizle olan irtibatını kesmesi vatandaşların bir hayli tepkisini çekiyor.

Bu konularda yetkililere “defalarca şikayette bulunduklarını ve bir sonuç alamadıkları” söyleyen vatandaşlar, artık kalıcı bir çözüm bekliyor.

“Her defansında Büyükçekmece ve Büyükşehir arasında gidip, geldiklerini” anlatan vatandaşlar sorunlara mazeret değil, çözüm istiyor.

Yaklaşık 26 km olan sahil şeridinin 7-8 km alanı kumsal ve denize girilebilecek 3-4 km alanda yaz aylarında işgal edilircesine çeşitli işletmeler, restaurantlar ve çay bahçeleri ile vatandaşlara denize girecek alan bırakmıyordu.

Bir bölüme yat limanı yapılan, büyük bölümünde de işletmeler olan sahilin küçük bir bölümü halk plajı olarak kullanılabiliyor.

Bu yönde vatandaşların yoğun şikayetleri olmasına rağmen bugüne kadar her hangi bir çözüm yoluna gidilmedi.

Büyükşehir, Büyükçekmece belediyesi arasında yetki karmaşasıda yaşanan sahil şeridi, şimdi aynı siyasi irade tarafından yönetiliyor olması sorunların çözümü yönünde atılacak adımlarıda güçlendirmiş durumda.

Büyükçekmece Belediyesi yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, “Büyükçekmece sahilin yeniden düzenleneceği, kumsal tarafındaki işletmelerin tamamen kaldırılıp, vatandaşların kullanıma açılacağı, hak sahiplerinin mağdur edilmeden taliyesinin yapılacağı, sahilin önümüzdeki yaz mevsimi ile daha modern bir yapıya kavuşacağını ve yakın bir zamanda yapılan yeni sahil projesinin vatandaşlarla paylaşılacağını” belirttiler.

istanbulunsesi.net

Content retrieved from: https://www.istanbulunsesi.net/buyukcekmece-sahili-sil-bastan/.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2019-12-13 05:07:14